Alexander Boldachev

My Open Stage sunar! Dünyaca ünlü arp sanatçısı Alexander Boldachev’i Türkiye’deki izleyicileri ile çok özel bir etkinlikte buluşturuyoruz. Solo ve duo performanslar ile özel konukları ile çok özel bir deneyime hazır olun.

Alexander Boldachev

Müzik bestecisi, aranjör, öğretmen ve virtüöz arpçı Zürih, İsviçre’de yaşıyor. Japonya’da 2018 Aoyama Müzik Ödülü sahibidir. Boldachev, müziğiyle ABD, Japonya, İngiltere, İtalya, İsviçre, Belçika, Bulgaristan, Rusya ve Fransa’da birçok ödül aldı. Boldachev ayrıca Moskova Bolşoy Tiyatrosu’nda konuk solist ve Salvi Harps’ın resmi sanatçısıdır. Zürih Arp Festivali’nin kurucusudur ve Rusya ve İsviçre’de çifte vatandaşlığa sahiptir.

Boldachev’in müzik tarzı, klasik müzik ve popüler modern müziğin yorumlanmasının birleşimi ile arp repertuarının genişletilmesine dayanmaktadır.

Boldachev iki solo albüm çıkardı ve çeşitli oda müziği albümlerine katkıda bulundu. Otuzdan fazla orijinal arp parçası besteledi ve arp için yüzden fazla nota yazdı.

Boldachev, Rus kemancı Alexander Kuznetsov ile “Game of Tones” adlı bir müzik ikilisi kurdu. Müzikleri için 2015 yılında Swiss Prix Walo ödüllerine layık görüldüler.

Eğitim: Zurich University of the Arts, St. Petersburg N.A. Rimsky-Korsakov Devlet Konservatuarı

Albümler: The Harp as an Orchestra, Frédéric (Arr. for Harp)

Konser1 tarihi: 30 Aralık 2020 Çarşamba saat 21:00 (bilet satış kapanışı 29 Aralık gece 23:59)

Konser2 tarihi: 2 Ocak 2021 Cumartesi saat 21:00 (bilet satış kapanışı 1 Ocak gece 23:59)

Konser3 tarihi: 9 Ocak 2021 Cumartesi saat 21:00 (bilet satış kapanışı 8 Ocak gece 23:59)